ETKİNLİKLER

2017 yılı bütün Avrupa çapında Erasmus+ Programının 30. yıldönümü olarak kutlanacak ve yıl boyunca konferanslar, forumlar, diyaloglar, tartışmalar ve sergiler gibi birçok etkinliğe sahne olacak.

Erasmus+’ın 30. yılında programa yönelik farkındalığın artırılması, faydalarının ve kazanımlarının yıl boyunca yapılacak etkinliklerle duyurulması amaçlanıyor. Etkinliklerin başlıca iki odağı bulunuyor:

Avrupa Komisyonu tüm ulusal ajanslar için Erasmus+ 30. Yıl Dönümü Kampanyası etkinliklerine ilişkin bir çerçeve sunuyor. Buna göre her ay öne çıkarılacak ve özel atıfta bulunulacak konular şunlar:

 AY  TEMA
 Şubat’17  Sosyal entegrasyon ve dahil etme
 Mart’17  Serbest dolaşım
 Nisan’17  Gençlerin istihdam edilebilirliği, girişimcilik ve geleceğin meslekleri
 Mayıs’17  Aktif vatandaşlık
 Haziran’17  Sürdürülebilir ekonomi için eğitim ve gönüllülük
 Temmuz’17  Uluslararası işbirliği
 Ağustos’17  Spor
 Eylül’17  Yabancı dil becerileri
 Ekim’17  Eğitim, öğretim ve gençlik çalışmalarında kalite
 Kasım’17  Diğer kültürlere açıklık

 

Kampanyaya kendi hesabınızla katılmak isterseniz #ErasmusPlus ve  @ulusalajans

Avrupa Komisyonu kampanyayı 26 Ocak’ta Brüksel’den başlattı. Önemli mesajlar verdi. Bu mesajları “Haberler” sekmesinde görebilirsiniz. 

Basın, sosyal ve görsel medya, yayınlar, tanıtım malzemeleri, etkinlikler konusundaki çalışma planlarımız hazır., Bir kısmını gerçekleştirmeye başladık bile!  

Türkiye Ulusal Ajansı olarak Erasmus+’ın 30. Yıl kampanyasına paydaş kurumlarımızın yanı sıra “sizleri” de dahil etmek istiyoruz.  

Hatice İlknur GENÇ
Aykut EROL
Hacer Zeynep YURTOĞLU TETİK
Özgür BAŞTAŞ
Serap YETER BİLAL
Salih YÜCE
Abdurrahman PARLAR

hikâyelerini dinleyeceğimiz isimlerden bazıları…

Siz de kampanyaya kendi hesabınızla katılmak isterseniz mesajlarınızın bize ulaşmasını ve tarafımızdan yaygınlaştırılmasını sağlayabilirsiniz. 
•    Sosyal medyada #ErasmusPlus ve @ulusalajans kullanarak mesajlarınızı bize ulaştırın, yaygınlaştıralım;

Kampanyaya ilişkin kurumsal paydaşlarımızca ülke çapında yapılacak etkinlikleri “Neler Oluyor?” menüsünden; yapılmış etkinliklerle ilgili bilgileri ise “Haberler” menüsünden takip edebilirsiniz. Ayrıca Programa ilişkin kişisel başarı hikâyelerinizi iletisim@ua.gov.tr  adresinden bizimle paylaşabilir ve yayınlananları “Senin Hikâyen” menüsünden takip edebilirsiniz. 

Erasmus+ deneyimini yaşayan, yaşamak isteyen herkesi etkinlik ve paylaşımlarıyla 30. Yıl coşkusuna katılmayadavet ediyoruz!