Erasmus+ 30. Yıl Kampanyası Kasım Ayı Özeti


Erasmus+ Programına yönelik farkındalığın artırılması, faydalarının ve kazanımlarının aktarılması amacıyla yıl boyunca düzenlenen etkinlikler Kasım ayında da devam etti. Kasım ayı içinde AB Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı, AB Türkiye Delegasyonu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen Erasmus+ Buluşmaları’nın ikincisi ve üçüncüsü Erzincan ve Eskişehir’de yapıldı. 6 Kasım 2017 tarihinde  Erzincan Üniversitesi’nde, 28 Kasım 2017 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nde  öğrenci ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerde, Erasmus+ destekleri tanıtıldı, deneyim paylaşımı yapıldı.

 

Yurt çapında yerel paydaşlarımızdan  Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte yaygınlaştırma çalışmalarına yer verildi. 

Erasmus+ Programının 30. yılı anısına düzenlenen “Benim Gözümden Erasmus+” adlı fotoğraf yarışmasında sergilenmeye değer bulunan eserleri bir araya getiren Benim Gözümden Erasmus+ fotoğraf sergisi de 24-26 Kasım tarihleri arasında Ankara’da ziyaretçilerle buluştu.

  

Yararlanıcı hikayelerinde ise Erasmus öğrencisi Mark ve AGH kapsamında ülkemizde bulunan Lukas’ın hikayeleri yer aldı. Erasmus+ 30. Yıl sayfası Senin Hikayen bölümünde  Erasmus+ 30. Yıl kapsamında paylaşılan yararlanıcı videolarının tümünü bulabilirsiniz. 

Avrupa çapında ise Avrupa Komisyonu tarafından Erasmus+ 30. Yıl kapanış etkinliği gerçekleştirildi. Kapanış etkinliğinde yararlanıcılar Erasmus+ tecrübelerini canlı performanslar ile anlattı. 

     

    

Boğaziçi’nde Erasmus+ etkinliğinden görüntülerin de yer aldığı, tüm Erasmus+ ülkelerinin etkinliklerinden derlenen 30. Yıl videosunu izlemek için tıklayınız

Erasmus+ 30.Yıl etkinliklerinden unutulmayan kareler ve 30.Yıl hikâyelerin yer aldığı kitaba göz atmak için tıklayınız.

http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/fb.png?sfvrsn=0 http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/tw.png?sfvrsn=0 http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/yt.png?sfvrsn=0 /ulusalajans