Erasmus+ 30. Yıl Kampanyası Ekim Ayı Özeti


Erasmus+ Programına yönelik farkındalığın artırılması, faydalarının ve kazanımlarının aktarılması amacıyla Ocak ayı itibariyle başlayan Erasmus+ 30. Yıl etkinlikleri Ekim ayında da devam etti. Ekim ayında Erasmus+ 30. Yıl etkinlikleri kapsamında 2 ana etkinlik gerçekleştirildi.

İlk olarak; AB Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı, AB Türkiye Delegasyonu, Yükseköğretim Kurulu ve Gaziantep Üniversitesi'nin işbirliğiyle Erasmus+ Buluşmaları etkinliği 16 Ekim 2017 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirildi. Öğrenci ve akademisyenlerin katıldığı etkinlikte, Erasmus+ destekleri tanıtıldı, deneyim paylaşımı yapıldı.  

Etkinlikle ilgili haber için tıklayınız.

İkinci olarak, ülkemizin Erasmus+ 30 yıl kutlamaları kapsamındaki ulusal etkinliği olan Boğaziçi’nde Erasmus+ etkinliği 24 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürü Martine REICHERTS’ın da katıldığı etkinlik kapsamında Erasmus+ forumu ve kurum ziyaretleri gerçekleştirildi.  

Etkinlikle ilgili haber için tıklayınız.

Ayrıca, Ekim ayında sizden gelen hikayeleri de paylaşmaya devam ettik. Bu kapsamda,

Şanlıurfa Atatürk Barajı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hikayelerini  
AGH gönüllüsü Lucas’ın hikayesini
Erasmus öğrencisi Kseniia’nın hikayesini
Erasmus öğrencisi Mark’ın hikayesini
AGH gönüllüsü Iman’ın hikayesini
Erasmus öğrencisi Hanna’nın hikayesini paylaştık.

Siz de benim de bir Erasmus+ hikayem var diyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Türkiye Ulusal Ajansı'nı sosyal medyada takip ederek, ay içerisindeki etkinlik ve paylaşımları anında görebilirsiniz.

http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/fb.png?sfvrsn=0 http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/tw.png?sfvrsn=0 http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/yt.png?sfvrsn=0 /ulusalajans