Erasmus+ 30. Yıl Kampanyası Eylül Ayı Özeti


30. Yılında Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen temalar kapsamında kutlanan Erasmus+ Programının Eylül ayı teması “Yabancı Dil Becerileri” oldu. 26 Eylül’de ise Avrupa Dil Günü ve Türk Dil Bayramı aynı günde kutlandı.
Erasmus+ programı; gerçekleştirilen faaliyetler aracılığıyla yararlanıcıların dil becerilerinin geliştirilmesine katkı sunmaktadır. Ayrıca bazı faaliyetler için çevrimiçi dil desteği (OLS) de sağlamaktadır. Şu ana kadar 1 milyon öğrenci, gönüllü,stajyer ve göçmenlerin de içinde bulunduğu Erasmus+ yararlanıcıları online dil desteğinden faydalanmıştır.

Eylül ayı içerisinde sizden gelen videolar da ise 
•    Randa’nın Hikayesini
•    Ayben Okkalı’nın Hikayesini paylaştık. 

Ayrıca, Benim Gözümden Erasmus+ fotoğraf yarışmamızın son periyot değerlendirmesi de Eylül ayı içerisinde tamamlandı. Son periyodun kazananı “Bisiklet” isimli fotoğrafıyla, Erasmus+ Okul Eğitimi Personel hareketliliği kapsamında Barselona'ya giden Adem AGUŞ oldu.

"Benim de bir Erasmus+ hikayem var" diyorsanız buradan bizimle  paylaşabilirsiniz. Türkiye Ulusal Ajansı'nı sosyal medyada takip ederek, ay içerisindeki etkinlik ve paylaşımları anında görebilirsiniz.

http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/fb.png?sfvrsn=0  http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/tw.png?sfvrsn=0 http://www.ua.gov.tr/images/default-source/Erasmus_Plus/yt.png?sfvrsn=0 /ulusalajans