Erasmus+. 30. Yıl Kampanyası Haziran Ayı Özeti


Erasmus+’ın 30. Yılında, Programa yönelik farkındalığın artırılması, faydalarının ve kazanımlarının daha geniş kitlelerce paylaşılması için çalışmalar devam ediyor.

13 Haziran 1987'de öğrenci hareketliliği ile başlayan ve 30 yıl içerisinde 9 milyon insanın hayatını değiştiren Erasmus+ Programı bu ay Strazburg’ta gerçekleştirilen büyük bir etkinlikle kutlandı. Bu kutlamada, ülkemizi temsilen Serap Yeter Bilal’in de yer aldığı Erasmus+ yararlanıcılarının 33 temsilcisine "9 milyonuncu katılımcı" için 30. yıldönümü sembolik ödülü verildi. 

Etkinliğe ilişkin haber için tıklayınız. 
 

Haziran ayı içerisinde ülkemizde gerçekleştirilen Erasmus+ 30. yıl etkinliklerini  ve  bu kapsamda üretilen videoları Erasmus+30 sayfamızdan paylaşmaya devam ettik. Sizden gelenlerde bu ay:

-AGH gönüllüsü Şeyho BOZKUŞ'un hikayesini

-Hollandalı gönüllü Anne MONDRIAN’ın hikayesini

-Erasmus stajı ile Almanya’ya giden öğrencimiz Batuhan AKBULUT'un hikayesini

-Arnavutluk'tan gelen gönüllü Esmeralda KASHARI'nin hikayesini

-Özlem öğretmen ve Özgül'ün Erasmus+ hikayelerini paylaştık.
 

Haziran ayı etkinlik takvimi ve sizden gelen videolar için Erasmus+ 30 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Haziran ayında hayata geçirilen önemli bir yenilik de Erasmus+ mobil uygulaması oldu. Avrupa Komisyonu tarafından geliştirilen Erasmus+ mobil uygulaması ile kullanıcılar:

-Hareketlilik, öncesinde, esnasında ve sonrasındaki idari süreçleri daha kolay takip   edebilecek ve öğrenme anlaşmalarını online olarak imzalayabilecek,
-İp uçlarını takip edebilecek, paylaşabilecek ve oylayabilecek,
-Erasmus + Çevrimiçi Dil Desteği Platformu’na doğrudan bağlanabilecek.

Erasmus+ 30 yıl kapsamında gerçekleştirmeyi planladığımız kurumsal  çalışmalar veya "Benim de bir Erasmus+ hikayem var" diyorsanız buradan bizimle  paylaşabilirsiniz.  


Türkiye Ulusal Ajansı'nı sosyal medyada takip ederek, ay içerisindeki etkinlik ve paylaşımları anında görebilirsiniz. 

   /ulusalajans