Erasmus+ Strazburg Etkinliği Gerçekleştiriliyor


Erasmus’tan Erasmus+’a: 30. Yıl Strazburg’da büyük bir etkinlikle kutlanıyor. 30 yıl önce bugün 13 Haziran 1987'de öğrenci hareketliliği ile başlayan Program 30 yıl içerisinde 9 milyon insanın hayatını değiştirdi. Strazburg kutlamasında, Avrupa Komisyonu,  Avrupa Parlementosu ve Avrupa Konseyi  Başkanları tarafından ülkemizin de yer aldığı Erasmus + jenerasyonunun 33 temsilcisine "9 milyonuncu katılımcı" için 30. yıldönümü sembolik ödülü verilecek. Ödül töreni, gençler, Erasmus + katılımcılar ve organizasyonlar, STK'lar, Avrupa Parlamentosu Üyeleri ve Avrupa Komisyonu'nun mevcut ve eski üyeleriyle 2020'den sonra Erasmus + Programının geleceği üzerine tartışmalarla devam edecek.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani’nin de katılımyla  Strasbourg Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen Erasmus programının 30. yıldönümü kutlamalarında Avrupa Komisyonu “Erasmus + mobil uygulaması”nı da tanıtıyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker : “Erasmus + 'a yatırım yaptığımız her avro, genç bir kişinin geleceğinde ve Avrupa fikri üzerinde geleceğe yatırım anlamına geliyor. Yarının önderlerine yapılan yatırımdan daha değerli bir şey düşünemiyorum. 9 milyonuncu kişinin katılımını kutlarken Erasmus + programının geleceğiyle 9 kat daha iddialıyız "

Avrupa Komisyonu Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor’dan sorumlu Komisyoner Tibor Navracsics: 
“Her Erasmus + değişimi kişisel ve mesleki anlamda zenginleştirici bir yaşam deneyimi sunarken 30 yıllık hareketlilik ve işbirliği  günümüz Avrupa toplumunun geleceğini şekillendiren 9 milyonluk açık fikirli ve girişimci bir nesil vermiştir. Erasmus + mobil uygulamasıyla  tüm dünyadaki genç insanlar Avrupayla daha da yakınlaşacak.

Erasmus + Mobile uygulaması ile kullanıcılar:

 

Uygulamanın ilk sürümü hem iOS hem de Android cihazlar için kullanımda.

Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan basın bülteninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.